h1

Abuzittin’in Maceraları 1 Tam Çözüm

Temmuz 20, 2008

1. oyunnun herhangi bir yeri geçemeyenler için hazırlanmış tam çözümü ( bir nevi oyunun özetini) yazının devamında bulabilirsiniz.


Tam çözüm

Bölüm: 1 Murat
Kapı çalıyor, ortadaki kapıyı açın, gelen Abuzittin’in askerlik arkadaşı Murat. Murat nişanlanacağını ve yüzüğün adetlere göre nişan gününe kadar damadın en yakın iki arkadaşının saklaması gerektiğini anlatıyor. Bu arada komik askerlik anılarından bir bölüm izliyoruz, Murat gittikten sonra Abuzittin’in odasına bir göz atalım.
İçersi çok kötü kokuyor, pencereyi açıp odayı havalandırın. Yatağa tıklayın ve biraz uyuyun, uyandıktan sonra dolaba tıklayın ve kıyafetlerinizi giyin. Bu arada yüzük ortadan yok olacak. Pencereye tıklayın, hırsızın yüzüğü çaldığını anlayacaksınız. Evden çıkın karşınıza bir harita çıkacak, kankanın evini seçin.

Bölüm: 2
Zili çalın ve kanka ile konuşun. Kanka size polise ve kuyumcuya gitmenizi söylüyor, evden çıkın haritada yeni iki yer açılacak. İlk önce kuyumcuya gidip konuşun, yüzük fiyatlarını öğrenin. Daha sonra polis merkezine gidin, girişteki polisle konuşun ve üst kata çıkın. Buradaki polisle de konuşun bize komiserin burada olmadığını söylüyor. Yan taraftaki odalara bakın kapıları kilitli. Polis merkezinden çıkıp kankanın evine dönün. Zili çalıp içeri girin ve onunla konuşun. Kanka yüzüğü alacak parayı toplayamayacaklarını ve kuyumcuyu soymaları gerektiğini söyleyecek. Abizttin’e bir silah ve kadın çorabı getirmesini söyleyecek. Evden çıkın haritada yeni açılan sokak köşesine gidin. Buradaki adamla konuşun ve ondan silahı kiralayın, çorap için eve gidip yatak odasına girin, dolabın çekmecesine tıklayın çorap eşya bölümüne eklenecek. Kankanın yanına gidip ona hazır olduğunuzu söyleyin.

Bölüm 3: Soygun
Kuyumcunun önünde bekleyen kanka ile konuşun ve soyguna başlayın. Sonuçta aradıkları yüzüğü bulamıyorlar ve polise yakalanmamak için kaçıyorlar, bir kanalizasyonda kendilerini buluyorlar. Sol taraftan gitmeniz gerekiyor ama orası çok karanlık, eşya bölümünde bulunan çakmağı soldaki ok üzerinde kullanın ve ilerleyin. Sürekli soldan devam ederseniz çıkışa ulaşırsınız. Sonunda silah satıcısının yanından dışarıya çıkıyoruz ama polis hemen yan tarafta beklemede. Ona belli etmeden geçmeniz gerekiyor. Polis sağ tarafa baktığı anda geçerseniz yakalanmıyorsunuz, yakalansanız bile tekrar deneme şansınız var.

Bölüm 4: Kaset
Kanka bize polis kıyafetlerini giyerek kuyumcuya gidip, video kasetini almamızı söylüyor. Bunun için ilk önce polis kıyafeti bulmak gerekiyor. Haritada yeni açılan iş kıyafetçisine gidip konuşun polis kıyafetinin kalmadığını öğreniyoruz bunun yerine temizlikçi kıyafeti alın ve polis merkezine gidin. Üst kata çıkın ve polisle konuşun, bizden kahve getirmemizi istiyor.

Bölüm 5: Kahve
Alta kata inin Pöhh kahve makinesine yaklaşın, fincan otomatik olarak makinenin üzerinde olacak, sonra iyice tıklayarak kahveyi doldurun. Fincanı alıp üst kata çıkın. Envanterden fincanı alıp polis üzerinde kullanın, kahve polisin üzerine ve yerlere dökülecek. Alt kata inip diğer polisle konuşup deponun anahtarını alın. Üst kata çıkıp sağ tarafa yürüyün, sağdaki kapıda anahtarı kullanın. İçerisi çok karanlık olduğundan bir şey göremiyoruz, kapıda çakmağı kullanarak içeri girin. Çakmağı odada gezdirerek temizlik aletini arayın. Sol tarafta bulacaksınız, dışarı çıktığınızda kapıda anahtarı kullanın. Anahtar temizlik kovasına düşecek. Polis kirli kıyafetlerini çıkarmış olarak soyunma odasından çıkacak, o gittikten sonra içeri girip polis kıyafetini alın. Karakoldan çıkıp kuyumcuya gidin, adamdan kaseti istediğinizde sizden kimlik isteyecek.

Bölüm 6: Kimlik
Eve gidin ve odanızdaki dolapta elbisenizi değiştirin. Silah aldınız adamın yanına gidin ve onunla polis kimliği hakkında konuşun, sizden vesikalık fotoğraf isteyecek. Polis kıyafetlerinizi giyip arkadaşınızın evine gidin. Onun çalışma odasına girip fotoğraf makinesine tıklayın, işte polis kıyafetli fotoğrafınız hazır. Şimdi gidip üzerinizi değiştirin ve satıcıya fotoğrafı verin, satıcı para istiyor ama Abuzittinde para kalmadı. Satıcı eğer su sesini keserse para almayacağını söylüyor. Tekrar polis kıyafetlerini giyin ve karakola gidin. Üst kata çıkıp yerdeki fincanı alın. Satıcının olduğu yere gidin ve ekranın soluna yürüyün. Damlayan suyun altında fincanı kullanın, ses kesilecek ve satıcı kimliği verecek.
Polis kıyafetini giyip kuyumcuya gidin, adamla konuşup kaseti alın. Kuyumcudan çıkınca polis ve kıyafet kiraladığımız adamı görüyoruz, onlar karakola gidiyorlar ve bizim onlardan daha önce karakola varmamız gerekiyor. Koşmalısınız bunun için klavyedeki sağ sol yön tuşlarını kullanın.
Karakola vardığınızda üst kata çıkıp soyunma odasına girin ve asılı elbiseye tıklayın. Bundan sonra polis geliyor ve biz aşağıya iniyoruz, aşağıda kıyafetçi ile karşılaşıp onun dükkanına gidiyoruz ve kıyafetini teslim ediyoruz. Sonunda kaset envanterimizde kankanızın evine gidip kaseti izleyin ve yüzüğün kimde olduğunu öğrenin.

Bölüm 7: Davetsiz
Kıyafetçiye gidip konuşun bizden sarı kafalı polisin kiralayıp geri getirmediği elbiseyi istiyor, karşılığında otele gitmemiz için gereken takım elbiseyi alabileceğiz. Karakola gidip sarı kafayla konuşun, üst kata çıkın ve temizlik kovasına düşen anahtarı alın. Sağ taraftaki depoda anahtarı kullanıp kapıyı açın. Çakmağı kullanarak içeri girin ve etrafı inceleyin sağ tarafa doğru elbiseyi bulacaksınız. Alt kata inin, bu arada cep telefonunuza mesaj gelecek. Gelen mesajları okuyun sonra kankanın evinin önündeyiz, zili çalıp içeri girin ve onunla konuşun. Daha sonra evden çıkıp satıcıya gidip davetiye hakkında konuşun, adam davetiye yapacak ama bir kopyasını görmek istiyor. Otel Turkoya gidin, resepsiyondaki kadınla konuşun üst kata çıkın, kapıdaki görevliyle konuşun. İçeri girmek için kılık değiştirmek gerekiyor. Kıyafetçiye gidin ve boyacı kıyafetini kiralayın, otele gidin üst kata çıkın. Görevli bu kez içeri alacak, etrafa bakıp kapılara tıklayın. Sonunda bir balkona çıkıyorsunuz, balkon çöküyor ve bölüm de bitiyor

Bölüm 8: Çöküntü
Uyandığınızda akşam olduğunu görüyorsunuz. Cep telefonuna kankanızdan bir mesaj daha geliyor, ondan takım elbiseyi alıp tekrar otele gitmelisiniz.
Otelin kapısının sağından arka tarafa geçin, kırılmış balkonun altındaki boruyu alın ve soldaki kovada kullanın ve bölümü bitirin. Artık Otel Turkoya girme vakti geliyor.
Bölüm 9: Yüzük
Burada klavyenin üzerindeki yön tuşları kullanarak balkona tırmanın ve yine aynı şekilde diğer balkona geçin. İçeri girdiğinizde sol tarafa yürüyün, yüzüğü satın alan adamla ve onun yanındaki koruma ile konuşun. Koruma adamın üzerine atladığında hemen adamın üst taraftaki eline tıklayıp orta parmağındaki sarı yüzüğü almalısınız. Yüzüğü aldıktan sonra hemen alt kata inin. Dah sonra da hızlıca sağ taraftaki asansöre tıklayarak içeri saklanın. Daha sonra Otel Turko’daki korumalar peşimize düşecek. Yine ok tuşlarını kullarak koşmaya başlayacaz.

Bölüm 10: Dolandırıcılık                                                                                                                 Koştuktan sonra sokak satıcınn oraya geleceğiz ve sokak satıcısı bizden yüzüğü alacak. Daha sonra yan  tarafa geçiceğiz ve sokak satıcısı, karakolda üst katta bulunan adam ve iş kıyafetleri satıcısı hakkında gerçekleri öğreneceğiz ve daha sonra eve gideceğiz.
Bölüm 11: Büyük Kavga
Kanka ile konuştuktan sonra sokak satıcısının olduğu yerden devam ediyoruz. Sonra Kazım dayak yerken bizim gizlice arkadaki mağaraya girmemiz gerekiyor. Bunun içinde hızlıca ve sırayla sol sol sol yukarı sol yukarı sol yukarı ok tuşlarına basmamız gerekiyor. Daha sonra da mağaradan çıkınca hızlıca telefonu adam kafasına vuruyoruz ve sonra olanları izliyoruz. Olaylar bittikten sonra eve gidrek uyuyoruz ve oyunu bitiriyoruz.

Tam Çöüzümü Yazan: Julide Ünal ( www.adventuresoul.com)                                                      Düzenleyen: M. Oğuz Pala

Reklamlar

21 yorum

 1. ben bitirdim.eğer yardım gerekirse faceye özgür özdoğqn yazın.küçük bi adam kanatlı bi resmim var.yazın kaçıncı bölüm’nerde takıldınız ben hemen cevap verem.
  sengilerimle”özgür”
  ”özgür özdoğan”


 2. Tşk ederim bitirdim oyunu


 3. ya telefona mesaj geldi fırtcelli okudum ama o fırtcellden çıkamıom yardım


 4. ben polisin yanına gidiyom 5. bölümde benden kahve istemiyo


 5. arkadaşlar yükledim kur exe diye bişey çıktı birşey doldu sonra ne yapacağım ?


 6. Yüzük görevinde binaya girdim ama yan tarafa geçmiyo


 7. Kahve makinesine iyice tıklayın. Oraya tıklamak biraz zor.
  Oyunun sonunda çalan şarkı: Papa Roach – Time Is Running Out


 8. özledim yaw :D dur bir daha bitireyim keretayı :D


 9. Arkadaşlar bana şu abuzittin maceraları 1.sinin sonunda bir şarkı çalıyor çok güzel o şarkıyı bana email yoluyla atarsanız sevinirim burocx@windowslive.com


 10. La bununu sonunda ben bu muratı dövmek istiodum yaa keşke öle olsaydı zevki çıkardı oyunun yaa


 11. yaaa ben kahve makinesine tıklıom dolduramıom yardımmmm


 12. 1,2,3 part1,part2 bitirdim part 3’ün finali bitiremedim


 13. Facebook Abuzittin’in Maceraları grubu acılmıstır : http://www.facebook.com/pages/Abuzittinin-Maceralar/75442675029


 14. Beyler 1. oyun 6. bölümdeyim kimlik bölümü dediği gibi gidiyorum üstümü değiştiriyorum sokak satıcısına gidip tıklayınca sen neden sigara içiyosun diye soruyor hep öyle ?


 15. Arkadaslar ben oyunu arkadasın dedigi gibi bitirdim.Emegine saglık kardesim devamını dilerim…


 16. ben polisin soyunduğu odadan çıkamıom polis kıyafetini aldım ama


 17. bitti.çok kolay çok güsel bn şu anda 1 ve 3ü bitidim ama 2yide indircem bn kaçar bb.


 18. buldum ben once eve gidiyon sonra yatak odasına ugruyon orda cıkıyon kendi odana giriyon kıyafet dolabına tıklıyon orda var tıkla temizlikçi kıyafetine .. hadi iyi oyunlar


 19. ya evet bi bakın burya nasıl deiştiricezzz


 20. evet aynen nasıl deiştiricez üstümüzü takıldım orda


 21. ya arkadasım üstümü degistiremiyorum bi yardım et temizlikçi kıyafetımı giyemeden bişi yapamıyorum nerde degiştirecem yardımBir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: